Nelengva rasti tinkamus žodžius kalbant apie mirtį.
Mano požiūris į mirties procesą susiformavo iš asmeninės patirties, prisilietus prie artimųjų išėjimo slėpinio, ir yra pagrįstas teosofiniu, filosofiniu, antropoteosofiniu požiūriu. Visu tuo noriu pasidalyti su žmonėmis, kuriems tai rūpi.
Reikia išdrįsti kalbėti apie mirtį kaip apie žmogiškąją patirtį, apie perėjimą. Nenoras arba baimė tai daryti, apmąstyti mirties slėpinį yra vienas didžiausių trukdžių, neleidžiančių tinkamai pasiruošti neišvengiamai tikrovei.
Esu atvira pokalbiams su išeinančio ar išėjusio žmogaus artimaisiais, ir pasiruošusi padėti jiems suvokti mirties, kaip perėjimo iš vieno pasaulio į kitą, procesą. Suprasdami, kaip viskas vyksta, mes galime labai padėti ne tik išėjusiai sielai, bet ir sau. Esu pasiruošusi pasidalyti žiniomis apie mirimo ir mirusiųjų palydėjimo kultūrą.
Išlydėtoja Margarita

Nors nusižudžius brangiam žmogui, sunku ir nejauku apie tai kalbėti, tačiau svarbu nelikti vienam su savo mintimis.

Nors nusižudžius brangiam žmogui, sunku ir nejauku apie tai kalbėti, tačiau svarbu nelikti vienam su savo mintimis.
Jau 4-erius metus Klaipėdoje gyvuoja emocinės paramos grupė ir du kartus per mėnesį žmonės susitinka, kad vieni kitiems palengvintų gedėjimą. Nuo spalio mėnesio grupę moderuoja patys artimieji.
Dėkojame Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras už bendradarbiavimą ir jaukią erdvę mūsų susitikimams. Detalesnė informacija ir registracija į grupę klaipeda@artimiems.lt ir/arba mob. 865240860

 

 

Šaltinis: artimiems.lt